Minsk Devlet Dil Üniversitesi

Minsk Devlet Dil Üniversitesi (MSLU) Belarusun başkenti Minsk’te bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde toplam 18 yabancı dilin eğitimi verilmekte. Bu diller İngilizce, Rusça, Belarusça, İtalyanca, Fransızca, Japonca, Felemenkçe, Korece, Türkçe, Arapça, Çince, İspanyolca, İbranice, İsveççe, Çekçe, Almanca, Fince ve Lehçedir. Ayriyeten de hali hazırda 7 ana bilim dalında eğitim vermekle beraber 18 alanda da uzman yetiştirmektedir.

Belarus da Minsk Devlet Dil Üniversitesi için “İN-YAZ’’ kısaltmasını duymanız da mümkündür(Institut inostrannyh yazikov – Институт иностранных языков). Üniversite kurulmuş olduğu 1948 yılından buyana Belarusta görev yapan tercümanları ve dil eğitmenlerini yetiştirmektedir. Üniversite ayriyeten yabancı öğrenciler için de ağırlıkta Rusça olmak üzere diğer diller üzerine eğitim ve kurs hizmeti sunmaktadır. Kuruluşundan bu güne kadar dil bilimleri alanında 20-25 binden fazla eğitmen, 3 binden fazla tercüman mezun etmiştir.
Minsk Devlet Dil Üniversitesinin ana binası Minsk merkeze yakın bir mesafededir. Üniversite dil eğitimini bazen merkez binasın da bazende Üniversite yurdunda verebilmektedir. Üniversite yurdu ile Ana bina arası yaklaşık 10km mesafededir. Metro ile 25-30dk arasında ulaşmak mümkün. Yurtlar 2013 yılında inşa edilmiş olup Avrupa standartlarındadır. Yurt yerleşiminde Üniversite yabancı öğrencileri bir arada tutmaktadır (Türk, Arap, İran, Çin vs). 2, 3 ve 4 kişilik odalardan oluşan yurtlarda 2 oda 1 tuvalet ve banyoyu kullanacak şekilde düzenlenmiştir. Yurt içerisinde öğrencilerin kendi yemeklerini yapabileceği mutfakları da mevcuttur.

Sizler de Minsk Devlet Dil Üniversitesi Rusça kursu ya da hazırlık ve lisansüstü eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Yarı danışmanlık ve tam danışmanlık paketlerimiz ile sizler için en uygun hizmeti vermekteyiz.