BELARUS YEMEK KÜLTÜRÜ

Belarus’ta yemekler düşünüldüğü kadar lezzetsiz değildir, Genelde domuz eti tüketiliyor bunun dışında çorbaları gayet güzel. Kremalı mantar çorbası, tatmanız için tavsiye edilir. Belarus’ta yemeklerde bol miktarda et kullanılıyor. Bir de mantar kullanılıyor.
Belarus’ta her ülke mutfağını tadabileceğiniz restoranlar bulunuyor. Ama, özellikle hafta sonlarında bu restoranlara gitmeden önce, mutlaka rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Restoranlar, baya ekonomiktir Özellikle bazı barlardaki özel yapım, taze biraları mutlaka tatmalısınız. Belarus  insanları bira, votka ve martini içmeyi çok seviyorlar.
Yemekler genellikle lezzetli. Dünya mutfaklarını bulmak mümkün. Geleneksel yemeklerinde mantar ve patates ağırlıklı olarak kullanılıyor. Ayrıca her türlü et kullanılmaktadır. Etler çok lezzetli Mantar çorbası, muhteşem bir tat. Mutlaka tatmalısınız. Bazı restoranlarda canlı müzik eşliğinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.
Restoranlar hakkında, birkaç bilgi vermek gerekirse: Astara restoran (Azerbeycan yemekleri sunuluyor), Salon restoran (yemekleri çok lezzetli, özellikle salatası ve ızgara somon tercih etmelisiniz), Üzüm restoran (park içinde, şık bir restoran. Salata ve et yemekleri muhteşem). Bunlar dışında  Goodwin, James, Il Patzio (Güzel İtalyan yemekleri sunuluyor) , keyifli yemekler yiyebileceğiniz yerlerden birkaçı. Bir de, çok sevilen “0.5” denilen bir restoran var. Burada: canlı müzik eşliğinde, tavuk ve bira önerebililiriz. Restoran hemen beyaz kilisenin yakınlarında Bir porsiyon yemek için: 10-15 dolar civarında hesap gelmektedir. Minsk’e gelip , Türk yemekleri tercih etmek isterseniz, hemen Tren İstasyonu yanında, sahibi Türk olan ve Türk yemekleri yapan, birkaç restaurant var.