Minsk’te Yaşam

minskte yaşam zafer anıtı

Minsk güvenli bir şehirmidir?

Belarus'un başkenti Minsk oldukça güvenli bir şehir. Minskte yaşayan insanlar genelde sakin bir yapıya sahiptirler ve devletin koymuş olduğu kurallara kesinlikle uyarlar. Irkçılık olayı yoktur. Aksine yabancılara karşı sıcak kanlı ve yardım severdirler. Ülkede resmi polis sayısı kadar sivil polis’te bulunmaktadır. Halka hissettirmeden şehrin güvenliğini sağlarlar. Sokakta yürürken herhangi bir kavga yada benzeri bir olayla karşılaşma olasılığınız çok azdır.

minskte yaşam market minskte yaşam nezavistimisti restorant minsk marketleri

Minsk’te aylık nekadar masrafım olur?

Tabiki bu kişiden kişiye değişir fakat ortalama olarak bahsedelim. Belarus-Minsk'te yurtta kalan bir öğrencinin aylık ortalama gideri 300-350$ dır. Yurtlarda kendi yemeğini yapabilir. Eğer isterse de yurt kantinini kullana bilme şansı vardır. Yurt kantinleri öğrencilere hitab ettiği için fiyatlar uygundur. Minsk'te bir evde kalan öğrencinin ise buna ilave olarak 300-450$ arasında kira masrafı olur. Bunlar öğrenci hayatı için geçerli masraflardır. Malum Minsk gece hayatı çok hareketlidir. Gece hayatını seven arkadaşlar için ortalama bir limit yok.

minskte metro istasyonu minsk belediye otobüsü minskte ticari taksi

Minsk’te ulaşım

Minsk’te ulaşımın için halkın büyük bölümü metroyu kullanıyor. Bir adet metro jetonu yaklaşık 25 kuruşa denk geliyor. Ulaşım Belarus’ta gerçekten ucuz diyebiliriz. Taksi sistemleri çok iyi. Sabit numaraları kullanıyorsunuz (156-135 gibi). Ortalama 5 dk içersinde bulunduğunuz yere geliyor.Otobüs,dolmuş,tranvay ve traleybüsler gece geç saatlere kadar hizmet vermekte.

minsk medison club minsk titan club minsk dozari club

Minsk’te gece hayatı?

Minsk Belarus’un başkenti olması sebebi ile çok hareketli bir şehirdir. CafelerRestorantlar, barlar, striptiz clublar ve eğlence mekanları hemen hemen haftanın her günü doludur. Dolu olmasının en büyük nedenlerinden biri ise işletmecilerin fiyatları halkın gelir düzeyine göre düzenlemeleridir. Belarus’ta casino’ların mevcut olması gece hayatını hareketlendiren unsurlardan biridir.

minsk thelof bar minsk afrika gece kulübü minsk maxshow gece klubü

minsk fashion gece klubü minsk westword gece klubü minsk next club diskosu türkler


özdemir eğitim ve turizm belarus minskte yaşam
Alakalı kelimeler: Minsk'te yaşam,belarus rusça kursu,minsk rusça kursu,belarus,minsk,rusça,  kurs,  belarus eğitim, belarus dil kursu, belarus rusça eğitimi, belarus üniversiteleri, minsk dil kursu, belarusta yaşam, belarus üniversitede eğitim, , belarus rusça kursu,minsk kiralık ev,minsk üniversiteleri, yurtdışı eğitim, belarus danışmanlık hizmetleri.

 


Bu websitesi webservis hosting paneli tarafindan olusturulmustur
web stats